Pööningud, vahelaed ja siseseinad

Hoone seestpoolt soojustamiseks kasutame nii avatud- kui suletud pooridega PUR vahtusid. Kasutatava materjali valik sõltub hoone eripäradest, seisukorrast ja soojapidavuse nõudest. Kuna iga objekt on erinev, siis parima lahenduse leidmiseks annab Teile nõu meie müügimeeskond.

Kasutatava materjali valikul peaks meeles pidama neid põhilisi erinevusi:

Avatud pooridega PUR vaht sulgeb täielikult õhu liikumise, kuid on veeauru läbilaskev materjal, ehk siis nö hingav materjal. Ta on võrdlemisi pehme ja suudab kaasa liikuda puidu mängimistega, ilma et soojustus karkassi küljest lahti tõmbuks. Lisaks isoleerib avatud pooridega PUR vaht heli.

Suletud pooridega PUR vaht ei luba veeaurul endast läbi liikuda ning hoonet sellega seestpoolt soojustades on oluline sundventilatsiooni olemasolu. Suletud pooridega PUR-vaht ei vaja aurutõkke paigaldamist, kuna täidab antud funktsiooni juba ise ära. Siiski peab arvesse võtma, et materjal on jäik ja sellel puudub elastus.

Katusealuse soojustuskihi paksuse puhul võib arvestada järgmise rusikareegliga:

Võrreldes traditsioonilise villaga võib avatud pooridega PUR-vahtu paigaldada ca 30% õhema kihina ning suletud pooridega PUR-vahtu ca 50% õhema kihina, et saavutada samaväärne soojapidavus.

 

Soojustamine PUR vahuga. Polüuretaanvaht, polükarbamiid. Purest.ee