Polüuretaanvaht ehk PUR-vaht

Polüuretaanvaht ehk PUR vaht (polyurethane) on kahekomponentne isolatsioonivaht, mida paigaldatakse spetsiaalse reaktori abil kas pritsimise-, süstimise - või valamise meetodil. PUR-vaht tekib kahe vedela komponendi omavahelisel segunemisel ja paisumisel.

PUR-vaht on oma madala soojusjuhtivuse ja vastupidavuse poolest tänapäeva tõhusaim isolaator. Pritsimise teel paigaldades nakkub PUR vaht otse aluspinnale ja tagab pideva, ilma liitekohtadeta soojustuse ning täieliku õhutiheduse. Soojustus püsib aja jooksul stabiilsena, ei vaju alla, tõmbu kokku ega nihku paigast.

PUR-vaht on inimeste tervisele täiesti ohutu. See ei sisalda lendlevaid osakesi ega eralda mürgiseid gaase, mis tagab ohutu ja tervisliku keskkonna ka allergikutele. Korrektselt paigaldatuna jääb PUR-vaht  kogu kasutusperioodi jooksul inertseks ja ei tekita kahjulikke heitmeid. Boonusena parandab see kodude sisekliimat, kuna ta ei hallita, ei mädane ning ei luba erinevatel bakteritel ega seentel enda sees elada. Jäätmekäitluse poolest iseloomustab PUR-vahtusid minimaalne jäätmete teke pealekandmise ajal.

Suletud pooridega PUR-vaht

Suletud pooridega (closed cell) PUR vaht on tugev isolatsioonimaterjal, mille tihedus jääb vahemikku 33-40kg/m3. Oma omadustelt on polüuretaan poole soojapidavam võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalidega ning seega paigaldatav tunduvalt õhema kihina saavutamaks tänapäeva nõuetele vastav soojapidavus. Ka ei vaja suletud pooridega PUR-vaht auru- ega tuuletõkke paigaldamist, kuna täidab need funktsioonid juba ise ära. 
Suletud pooridega PUR vaht on ideaalne kasutamiseks vundamentidel, keldritel, kiviseintel, põrandatel, fassaadidel, tööstushoonetes jne.

Avatud pooridega PUR-vaht

Avatud pooridega PUR-vaht on tihedusega 7-12kg/m3 ja võrreldes suletud pooridega vahuga kergem ning kohevam. Soojapidavuselt on ta 30% paremate näitajatega kui traditsioonilised soojustusmaterjalid.

Avatud pooridega PUR-vaht sulgeb küll igasuguse õhu liikumise, kuid lubab siiski veeaurul endast läbi minna, samas seda soojustuskihi sisse mitte kogudes. See tähendab, et soojustades avatud pooridega PUR-vahuga on vajalik lisaks ka aurutõkke paigaldus.

Kuna avatud pooridega PUR-vaht on pehme ja koheva struktuuriga, on ta ideaalne heliisolaator. Ka sobib ta ideaalselt kasutamiseks puitkonstruktsioonide puhul, kuna välistab puidu mängimisest tingitud mõrade tekkimised.

Avatud pooridega (open-cell) PUR vaht on ideaalne kasutamiseks fassaadidel, sise- ja vaheseintel, pööningutel, lagedel, põrandatel jne.

Kasutades soojustuseks PUR vahtu:

  • Säästate paigalduse ajalt - töö on tunduvalt kiirem kui traditsioonilise soojustuse paigaldamine
  • Ei teki materjali jääke - tuleme kohale oma seadmete ja materjalidega ning jätame ka lahkudes töömaa puhtaks
  • PUR-vahu puhul pole vaja karta, et soojustus hoone eluaja jooksul muutuks või ära vajuks
  • Puuduvad liitekohad - soojustatud pind on ühtlaselt soojapidav ja külmasillad on välistatud
  • Maksimaalne isoleeritus minimaalse kihiga - PUR-vahtu võib paigaldada poole õhemalt võrreldes traditsiooniliste soojustusmaterjalidega. Ideaalne lahendus kitsastes tingimustes
  • Lihtsasti paigaldatav ka keerulistes kohtades
  • Annab olulise säästu nii talvistelt küttekuludelt kui ka suvistelt jahutuskuludelt
Soojustamine PUR vahuga. Polüuretaanvaht, polükarbamiid. Purest.ee